+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Ciekawe miejsca | Rss | Współpraca | Pomoc | Informacje | Regulamin | Kontakt
W serwisie mamy 11214 oferty

Ogłoszenia turystyczne z całej Polski

Apartamenty Hotele Pensjonaty Motele Domy Wczasowe
Ośrodki wypoczynkowe Obiekty konferencyjne Kempinigi i pola namiotowe Schroniska młodzieżowe Obiekty konferencyjne
Agroturystyka Sanatoria i uzdrowiska Sklepy turystyczne Przewodnicy Organizacja imprez
Domki letniskowe Kwatery Prywatne Zajazdy Biura Podróży Aktywna turystyka
Puby Restauracje Bary Kawiarnie Kluby nocne

2010-07-22 Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Powiat Chrzanowski i południowa część Jury Krakowsko - Częstochowskiej Obszar południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której położony Powiat Chrzanowski składa się z kliku jednostek fizjograficznych: Wyżyny Olkuskiej, w skład której wchodzi północna cześć Powiatu Chrzanowskiego (Gmina Trzebinia), Rów Krzeszowicki, który swym zasięgiem obejmuje Gminu Chrzanów i Trzebinia oraz Garb Tenczyński położony w... więcej »
2010-05-17 Cykl wystaw o Browarze Namysłów Cykl wystaw o Browarze Namysłów Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.   ... więcej »
2010-03-14 Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Euro 2012 - szanse i zagrożenia z punktu widzenia turystyki Szanse na Euro 2012 w Krakowie- choć niewielkie wciąż są. Specjaliści wzięli pod lupę pozytywne i negatywne skutki zdobycia przez Kraków statusu organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej.  Artykuł „Kraków – gospodarzem Euro 2012? Perspektywy dla rozwoju turystyki” przygotowała dr Dorota Wilkońska, z Akademii Wychowania Fizycznego oraz Katarzyna Rotter... więcej »

Siedem cudów świata - aktualizacja listy

>

Ze słynnej listy siedmiu cudów świata, która powstała ponad 2000 lat temu do dziś przetrwały jedynie egipskie piramidy. Szwajcarska organizacja new 7 Wonders zorganizowała głosowanie, w którym zostanie wyłoniona nowa siódemk

Przetrwała tylko Piramida Cheopsa

Pierwszą listę siedmiu cudów świata stworzył ponad 2000 lat temu grecki poeata Antypater z Sydonu. Był to rodzaj przewodnika dla podróżników. Znalazło się tam siedem największych osiągnięć starożytnej architektury (liczba siedem uważana była za świętą): : Piramida Cheopsa, Wiszące ogrody Semiramidy, Świątynia Artemidy w Efezie, posąg Zeusa w Olimpii, mauzoleum w Halikarnasie, Kolos Rodyjski i latarnia morską w Faros. Jedynym obiektem, który ocalał do dziś jest Piramida Cheopsa w Egipcie (już w Średniowieczu wiele z tych obiektów nie istniało).

Głosując, tworzysz historię

Nawiązując do tej słynnej listy prywatna organizacja New 7 Wonders Foundation z siedzibą w Szwajcarii chce stworzyć nowy spis siedmiu najpiękniejszych światowych zabytków. Jednym z pomysłodawców akcji jest profesor Federico Mayor, były dyrektor generalny UNESCO i wielki zwolennik dbania o dziedzictwo kulturowe.

Organizatorzy mają nadzieję na stworzenie czegoś w rodzaju globalnej troski i pamięci. - Siedem symboli jedności i wkładu w troskę o wspólne dziedzictwo - mówi rzeczniczka organizacji New7Wonders Tia Viering.

Do tej pory wzięło udział w internetowym głosowaniu na 7 nowych cudów świata zagłosowało już ponad 45 milionów ludzi. W poniedziałek organizatorzy ogłosili listę 21 obiektów, które prowadzą w rankingu. Do głosowania zachęca hasło "Twój głos się liczy! Pomóż tworzyć historię".

Zniszczenie posągu Buddy impulsem do ochrony światowego dziedzictwa kulturalnego

Głównym celem rozpisania tego swoistego konkursu jest zwiększenie ogólnej świadomości dotyczącej powszechnego wkładu w kulturalne dziedzictwo. Na pomysł akcji wpadł szwajcarski producent filmowy i podróżnik Bernard Weber po tym, jak afgańscy Talibowie zniszczyli gigantyczny posąg Buddy w 2001 roku.

Na szczycie nowej listy zabytków nominowanych do siedmiu cudów świata opublikowanej 7 maja znalazły się: grecki Akropol, starożytne miasto Majów Chichen Itza w Meksyku, rzymskie Koloseum, Wieża Eiffla w Paryżu, ruiny miast Inków Machu Picchu, ruiny miasta Petra w południowo-zachodniej Jordanii, kamienne posągi na Wyspie Wielkanocnej, krąg Stonehenge w Wielkiej Brytanii i świątynia Tadź Mahal w Indiach.

7 lipca 2007 - nowa lista nowych siedmiu cudów świata

Głosowanie zostanie zakończone 7 lipca 2007 roku, kiedy to w Lizbonie nastąpi ogłoszenie listy (data jest nieprzypadkowa: 7.07.07 nawiązuje do symbolicznej siódemki uważanej przez starożytnych za szczęśliwą liczbę).

Z konkursu zostały wyłączone egipskie piramidy, którym nadano status honorowego kandydata, po tym jak władze Egiptu zaprotestowały przeciw temu, aby historyczna i niepodważalna wartość piramid była poddawana pod głosowanie.

Na liście 21 miejsc oprócz wyżej wymienionej dziesiątki znajdują się również: buddyjska świątynia Angkor Wat w Kambodży, twierdza Alhambra w Grenadzie w Hiszpanii, bizantyjska świątynia Hagia Sofia w Stambule, buddyjska świątynia Kiyomizu w Japonii, Kreml i Plac Czerwony w Moskwie, XIX-wieczny zamek Neuschwanstein na południu Niemiec, nowojorska Statua Wolności, posąg Chrystusa Zbawiciela na górze Corcovado wznoszący się nad Rio de Janeiro, budynek opery w Sydney i starożytne miasto Timbuktu w Mali.

Głosowanie odbywa się na stronie New7wonders i trwa do 7 lipca 2007 r.

gazeta.pl 

Na góre strony